Strona Główna

RADA KRÓLEWSKA A.D. 2019





 Zawody strzeleckie o tytuł Króla Kurkowego Rybnickiego   Bractwa rozstrzygnięte, pomimo zawirowań w   pogodzie.Tegorocznym Królem Kurkowym Bractwa, z woli   jego członków, został Marek Kurek, tytuł I Rycerza   wywalczyła  Ewa Rajchel a II Rycerzem został Lech Gęborski.

 W trakcie zawodów rozegrany został Królewski Turniej Karabinowy.
Zwycięzca, niepokonany od wielu lat Marek Schweicer 
Tradycyjne przeprowadzono strzelanie do Kura, rozstrzygnięcie przyniosła piąta
kolejka, Kur został własnością Klaudii Onyszczuk, najmłodszej członkini Bractwa.
Gratulacje.

KRÓLEWSKI TURNIEJ STRZELECKI

            W zgodzie z tradycją Bractwa Kurkowego Miasta Rybnika zapoczątkowaną w roku 1925, wzywam Członków Bractwa do niezawodnej obecności i pilnego udziału

 KRÓLEWSKIM TURNIEJU STRZELECKIM


który to odbędzie.

19  Maja Roku 1400

            W szlachetnej walce wiadomym się stanie, którzy z członków rybnickiego Bractwa, godni będą tytuły pierwszych Rycerzy Bractwa dzierżyć, tym samym o pomyślność, splendor, a takoż o rozwój Miasta naszego Rybnika i Bractwa dla jego chwały panującego, w roku 2019 szczególną dbałość czynić.

 

     Jest także wolą Rady Starszych, by w tym tradycyjnym boju, w którym sprawdza się przyjaźń braterska i celność oka, towarzyszyły Wam i wspierały, Was żony a takoż rodzina rozliczna

w imieniu Króla Elekta A.D. 2019 Marka Kurka  wezwanie to sygnuje Hetman Bractwa Robert Bugla

UWAGA NOWE ZAWODY - PUCHAR STRZELNICY BRACKIEJ

Puchar Strzelnicy Brackiej - to nowe zawody w których strzelcy mogą wykazać się celnym okiem z pistoletów i karabinów bocznego względnie centralnego zapłonu jak i strzelby gładkolufowej oraz karabinu precyzyjnego bocznego zapłonu.

Zawody odbędą się 5 maja o godzinie 9:00. Sekretariat będzie czynny od 8:30.

Regulamin do pobrania w zakładce REGULAMINY

KOMUNIKAT DO POBRANIA W ZAKŁADCE KOMUNIKATY

3 - GUN - najlepsi z 7 kwietnia

Oto najlepsi z niedzielnych zawodów:

klasa standard:

1. Gawęda Bogusław - ALFA Siemianowice Śląskie

2. Gąsior Jacek - SKAUT Bielsko-Biała

3. Poleszak Rafał - Giwera Rybnik

klasa open:

1. Latosiński  Marcin - NTS Warszawa 

2. Potok Artur -  ALFA Siemianowice Śląskie

3. Poleszak Rafał - Giwera Rybnik

 

 

Zwycięzcom gratulujemy!